Povstalecký tábor LOPUCH

14. dubna 2010 v 14:47 | Sára
 --> Povstalecký tábor LOPUCH | jednorázovka | parodie na MUSE | psal dislegtik

  Povstalecký tábor, Lopuch 22.3.1996   13:45
Daniela stála s maminkou a tatínkem nad mapou komplexu Archaron. Zrovna se rozhodovali nad teroristickým útokem. Odkud ho povedou. Rozhodli se, že ho povedou z vrchu. Daniele byli tenkrát dva roky. Tenkrát to nechápala.

      Povstalecký tábor, lopuch 22.3.2009 12:23
O třináct let později takový útok vedla mladá dívka, bylo jí tak 16let. Měla rezavé vlasy a zelené oči. Dívenka ztratila rodiče už dávno. Smrt rodičů ji jenom utvrdila v boji proti mocnostem "Nového světa".

Nový svět vznikl před pár lety. Kdy se politika dohodla, že lidé budou rozdělení do dvou skupin. Bohatí a chudí. Lidé s tím nesouhlasili a rozdělili se na protestanty a povstalce.
Moji rodiče bojovali za starý svět, který se neřídil rozdíly.
Zrovna na počest dne kdy před 13lety zemřeli, jsem jim chtěla udělat radost atentátem. V životě jsem dělala jen plány, tohle bylo jiné.

Bojová jednotka S-W1 22.3.2009 12:30

Jack Hunton seděl vepředu vedle pilotky. Měl černé vlasy a byl vysoký. Jeho černé oči pozorovali okolí. "Za jak dlouho budeme nad táborem?" "Tak 10 minut, pane!" pilotka se usmívala a vyrovnávala let.

Hunton zašel ke své jednotce. Všichni to byli vymakaní chlapy, kteří dychtili zabíjet. "Dneska se nezabíjí…je vám to jasné?" Pomenší blonďák zaklel. "Něco ti vadí Eriku?"zeptal se Jack. "Ne… " odsekl Erik. "Máme úkol dostat povstalce do kouta a potom je nějak paralyzovat" zamračil se. "Kdokoliv zabije jediného z nich, dostane dutku!" zavrčel Jack a projel si rukou vlasy. "Ale co když se budou bránit?"namítl Erik. "Uspíš je…" zavrčel Jack. "Posléze je máme dopravit na základnu."

            Povstalecký tábor Lopuch 22.3.2009 12:35
Myslela jsem, že umřu. Rychle jsem odběhla do lesa. Zvracela jsem. Jedna z nevýhod povstalců byla, že někdy snědli něco, co jim dráždilo žaludek. Dopadla jsem na kolena. Bylo mi děsně zle. Neměla jsem, jíst ten blbí sýr.

     Povstalecký tábor Lopuch 22.3.2009 12:45
John a jeho jednotka vyskočili nad táborem. Povstalci ani neměli šanci se vzpamatovat. Polovina z nich ještě spala.
Jednotka jim odkopla zbraně. Kdo se snažil vzdorovat, tomu brutálně zlomili nějakou končetinu.

     Povstalecký tábor Lopuch 22.3.2009 12:45
Nora si šla zaběhat, byla to vysoká dívka. Měla jedno oko zelené a druhé hnědé a vlasy čokoládového nádechu. Utíkala vysokou trávou k táboru, už toho měla dost. Měla teprve 16 let, ale byla velice chytrá a vyspělá. Její koníček byl matematika a přírodní vědy.

     Povstalecký tábor Lopuch 22.3.2009 12:50
Žvýkala jsem žvýkačku. Naštěstí už mi bylo už dobře. Došla jsem ke kraji lesa a doběhla mě Nora. "Ahoj Dany!" plácla mě do ramena.
Byla jsem bledá. "Zvracela jsi?" zasyčela tiše. Přikývla jsem. "To bude už v pohodě…máš žvejku?" podala jsem jí. Vzala si dvě a začala žvýkat. "Právě mi volali, že prodali dodávku drog!" vypískla. Toho jsem se lekla. "No to je…super…" Nora vždy věřila, že vytvoříme starý svět již brzo.

    Povstalecký tábor Lopuch 22.3.2009 12:50
John si prohlížel zajatce. "Jsou to všichni?" zamračil se. "Podle všeho ano…" "Dobře…přesun!" Erik praštil jednoho zajatce. "Jdeme…" John se koukl na Erika a zavrtěl hlavou.
Jeho jednotka odcházela. John se koukl na hlavní stan. Vešel a našel pečlivě přeskládané plány.

Rozhlédla jsem se po táboře. "Kde je kdo?" zeptala se Nora. "Přestávka na oběd?" řekla jsem. "Hahaha" odsekla. "No co…" naštvala jsem se.
John vyšel ze stanu. V ruce držel papíry a cosi si pročítal. Kukl před sebe. Dvě dívky se hádaly, než si ho taky všimly. "Nesli na oběd!" vykřikla hnědovláska. "Asi ne!" konstatovala zrzka. John vytáhl vysílačku. Zrzka chytla kamen a hodila to proti němu. "Poplach!" kámen mu vysílačku vyrazil z ruky. Zaklel.

Nora se na mě koukla. "Utíkej!" vykřikla. Chytla jsem ji za ruku a táhla k lesu. "A ty taky! Nemysli si že, tě tady nechám!" zavrčela. John zajel rukou pro zbraň. Dívky zmizeli v lese.

Speciální jednotka S-W1 22.3.2009 13:00
Erik se koukal na Johna. "Polovina jednotky odlétá i se zajatci druhá polovina zůstává!" celá Johnova jednotka se skládala z mužů, bylo jich kolem 30. John přikývl. "Dobře…rozdělíme se!" zařval. "Po pěti…najděte ty děvčátka!"

     Les u povstaleckého tábora 22.3.2009 13:05
Nora utíkala vedle mě. Zakopla jsem a spadla. "Dany? Jsi v pohodě?" Cosi jsem zamumlala. Nora si ke mně klekla. Měla jsem slzy. "Tohle jsem nepředpokládala" vzlykala jsem. Nora mě objala. "Bojujeme za správnou věc" řekla potichounku. Snažila se mě uklidnit.
Vždy jsem byla strašně citlivá. Tábor byl jako moje rodina a teď byli pryč. Kde pryč? Kam je vzali? Jdou po nás? Koukla jsem se na Noru. Poslouchala okolí. Utřela jsem si slzy. "Můžeme pokračovat?" zeptala jsem se a odhodlaně si stoupla. "Jistě!"
Les u povstaleckého tábora 22.3.2009 13:10
John šel po cestě a prohlížel si plány. Potom narazil na sešit, když ho otevřel, uviděl, užasne kresby. Ta dívka měla talent škoda, že byla u povstalců. Koukl se na hodinky, čas se nevlekl.

   Les u povstaleckého tábora 22.3.2009 13:30
Sedla jsem si na zadek. Nora si sedla vedle mě. "To je děsivé…" zašeptala Nora. "Jo to je…měli jsme v táboře špiona!" odplivla jsem si na zem. Nora vzdychla.

   Les u povstaleckého tábora 22.3.2009
13:44
Seděli jsme tam opřené o strom, když vtom se ozvala píseň od MUSE - Muscle Museum. Nora sebou cukla. "MUSE?" vypnula jsem to. "Jo…oblíbená bývala skupina" řekla jsem potichu. 14:45 byl čas, kdy rodiče odjeli a už se nevrátili.


John sebou trhl při písničce od MUSE. Znal je, oni protestovali proti novému světu a při přestřelce v ulicích New Yorku zahynuli vlastně ne. Bylo hlášeno, že v Las Vegas chystají útok na "Nový svět". Rozhlédl se, odkud to vycházelo.

Zatajila jsem dech. "Noro…" šprtla jsem do ní a ona se koukla na muže, který mířil k nám. Nora zavrčela nějakou nadávku. "Vím, že jste tady holčičky…" zařval. Koukli jsme se po sobě. "Holčička?" vyprskla Nora. "Vypadám jako holčička?" Zavrtěla jsem hlavou. Nora popolezla vpřed. "Noro…prosím…nenech se vyprovokovat!" kňučela jsem. Nora byla vždy výbušná, nejhorší to bylo, když MUSE málem zemřela. Chtěla jít zabít celou Ameriku. Rozmluvili jsme ji to.
John došel ke křoví. Obě dívky se z něho vykutáleli. John se rozběhl k zrzce. Vypadala slabě. Hnědovláska ho uhodila do břicha. Uskočil. Potom se hnědovláska rozhodla jit proti jeho jednotce 4 mužů. Zrzka se otočila na něho. Měla rozšířené zorničky. John se spokojeně usmál, alespoň jedna má strach.

Rozhodně jsem se vyděsila, když Nora šla proti 4 chlapům. Otočila jsem se na černovlasého muže. Chvíli jsem na něho zděšeně koukala ale, když vystartoval, chytla jsem mu ruku a přehodila ho přes rameno. Na pár sekund jsem mu, vyrazila dech.
John dopadl na zem. Zaskučel a rychle vstal. Dívka byla malá, nemohla mít ani 150 cm. Ušklíbl se. "Chceš si hrát? Dobře budeme si hrát!" šeptal.

Erik narazil do stromu. Otočil se a zaskuhral. Hnědovláska měla ruce v pěst. "Ha srabe!" řekla. Erik si ji prohlídl. Už tušil, kde měla zranitelný bod. Usmál se. Dívka se zamračila. Ostatní z jednotky byli mimo. Erik se rozhodl v jedné sekundě. Skočil k zmetené hnědovlásce a podrazil jí nohy. Pevně ji přitiskl k zemi a vytáhl zbraň. "Zůstaň ležet, čubko" zařval ne ni. "Já mám jméno, ty idiote!" zařvala dívka.


Nora nevěděla, co chce muž udělat. V jedné chvíli stála na nohou a v druhé ležela na zádech a na sobě měla 80 kilového chlapa. Chvíli se snažila něco vymyslet, ale pak ucítila u nosu hlaveň pistole.

John chytl zrzku kolem pasu. Kopala ho a škrábala. Johnovy to bylo jedno, znal takové holky. "Jakpak se jmenuješ?" zašeptal ji do ucha. Zavrtěla hlavou. Její kamarádka řvala na Erika hnusné nadávky. "Já mám jméno, ty idiote!" řvala na Erika. "Jaképak? Terminátor?" "Ne…Nora!" John zašeptal zrzce do ucha. "A ty…kotě?" "Dany." "Já jsem Jack…" potom jsem propadla do temnoty.
Donesli obě dvě zajatkyně do vrtulníku, který se pro ně vrátil. Obě dvě byli, uspány léky. John seděl u Dany. V ruce držel její sešit. Prohlížel si její obrázky. Mladé a drzé byli obě dvě. "Nora a Dany…"šeptal tiše pro sebe.

Přísné zákony o povstalcích říkali, že musí být pořád připoutaní a to kdekoliv. Dany ani Nora se celou cestu neprobrali. John se ani nestrachoval, jestli nejsou mrtvé. Erik jim tep kontroloval. Koukl se na svoji jednotku. Většina mužů spala. Erik ho pozoroval. "Co bude teď?" zeptal se Johna. Jen pokrčil rameny. "Výslechy? Mučení? Jen doufám, že to nedají nám…"zašklebil se. "Nesnáším mučení lidí!" řekl nakonec Jack.

    Objekt Amalon, vězeňské centrum pro povstalce 22.3.2009 16:30
Vrtulník přistál v New Yorku. Doktoři doběhli k němu. "Jak vidím, vaše jednotka s nimi neměla žádný problém, že?" zeptal se doktor, který Noru a Dany převzal. "Jistě jen jsme asi 30 minut honili dvě holky ve věku 16 let" odsekl John.

Probrala jsem se sama v pokoji. Tedy jestli se tomu pokoj dal říct. Postel, stůl, židle, deka, polštář. 'Můj majetek?' ozvalo se mi v hlavě. Ani jsem nevěděla jaký je čas. Rozhlédla jsem se a zababušila se do deky. Strach byl veliký, ale zase jsem to brala z jiné stránky, budu to mít rychle za sebou.

Nora se svalila z postele. Ihned si stoupla a dezorientovaně se rozhlížela. Věděla kde je. "Dany?" rozhlédla se. 'Ty vole! Ta holka to tady psychicky nevydrží!' řekla si a přišla ke dveřím, zaposlouchala se.


    Povstalecké centrum, Las Vegas 22.3.2009 16:56
Dom, Matt a Chris stáli u stolu a přehrabovali se v plánech. Zrovna dostali zprávu o dalším vyhlazeném táboře. Zrovna v tom byly dvě dívky. Dany a Nora. U obou znali rodiče a dali jim slib, že je chrání. Matt zrovna připravoval plán. Už to bylo pár měsíců co naposledy hráli.


    Objekt Amalon, vězeňské centrum pro povstalce 22.3.2009
17:00
Dany se snažila otevřít. Rozhodla se nefňukat. Rozhodla se vzdorovat nepříteli. To samé dělala i Nora o dvoje dveře dál.

    Objekt Amalon, kancelář Mirka Silla 22.3.2009 17:08
John seděl naproti Sillovi. Ten pokuřoval doutník. Nikdo nevěděl, jak se k tomuto místu dostal. Někdo tvrdil, že úplatky jiný zase, že přes otce. Byl to velice mladý muž, který se snažil obstát v krutém světě. "Budete vyslýchat ty dívky … že prý jste si na ně již zvykli" říkal zrovna. "Nebojte se použít trochu síly…potřebujeme vědět, kde jsou ostatní povstalci!" upil čaje. "Rozdělte si je, jak chcete!"machl rukou a naznačil, aby šli.

      Objekt Amalon, vězeňské centrum u Dany 22.3.2009 17:20
Když John vešel, ihned věděl, že tady nepomůže nějaké 'Prosím tě řekni mi, kde jsou ostatní, nechci ti ublížit' zamračil se. Dany seděla na stole a vypadala, že medituje. John si odkašlal. "Zdravím…sedni si na židli!" řekl. Dany seskočila a sedla si. "Co po mě chcete?" zavrčela. John si sedl.

Pozorovala jsem muže. 'Bude na mě zlý? Nebude?' polkla jsem a seskočila a sedla si za stůl. Posadil se naproti mně. "Jsem John a ty si Dany…narovinu ti řeknu, že mně nevadí, že je ti jen 16 let už jsem vyslýchal i mladší děti…co víš o dalších povstalcích?" zeptal se mě narovinu. "Nevím…"lhala jsem jako by to věděl. "Jistě…" chytl mi prst a zmáčkl. Koukala jsem se na něho.

     Objekt Amalon, vězeňské centrum u Nory 22.3.2009 17:20
Nora zůstala za dveřmi, a když se otevřeli, flákla Erika do hlavy. Ten ji odhodil na zeď. Oba dva se váleli na zemi. Nora skuhrala cosi o žaludku a Erik cosi o hlavě. "Začneme výslechem!" postavil ji a potom donutil Noru couvat, až dopadla na tvrdou postel. "Kde jsou ostatní povstalci a kdo je vede?" "Nepovím!" zavrčela potichu Nora. Erik neměl náladu. "OK. Jak chceš!" vrazil jí.

      Objekt Amalon, vězeňské centrum u Dany 22.3.2009 17:30
Mladá dívka se zakousla do Johnovy ruky. Zasyčel a snažil se ji setřást. Nakonec ho pustila a rychle uskočila na postel. Stala na ní a čekala, co John udělá. Začal se smát.
"Myslíš si, že někam utečeš?" Zbledla jsem.

      Povstalci u objektu Amalon, 22.3.2009
17:45
Dom, Matt a Chris stáli před objektem. Chris přešlapoval. Matt vymýšlel plán. "Dobře kluci, dostaneme se tam přes zeď!" houkl a přeskočil zeď.
Chris a Dom se na sebe koukli. Ozval se štěkot psů. "Asi by, jsme mu měli pomoct!" namítl Dom. Chris přikývl. Oba dva skočili za zeď a rozhlédli se. Matt drbal pesany za uchem. "Co je?" koukl se na oba kluky.


    Objekt Amalon, vězeňské centrum u Nory 22.3.2009 18:00
Bylo to nerozhodně. Chvíli to schytávala Nora a chvíli Erik. Koukla se na Erika. Zrovna narazil do stěny a skuhral. "A máš to!" řekla hrdě. Erik se nehodlal vzdát. Vstal a šel k Noře. Chytl jí prst a křupl. Nora mu ho vytrhla a první reakce byla dát si ho do pusy. 'Au!!!'


Objekt Amalon, vězeňské centrum u Dany 22.3.2009 18:00
Ve stejnou dobu John a Dany zápasili u dveří. Já prohrávala. Chytl mě pod krkem a dotáhl ke stěně. "Tak kde jsou ostatní tábory? A kdo je vede?" zeptal se mě. "Neřeknu!" odsekla jsem. Vzdychl. "Nechci ti ubližovat…tak mi pomoz!" zavrtěla jsem hlavou.

      Povstalci za objektem Amalon. 22.3.2009 18:12
Matt se rozhlížel, jestli je někdo nezpozoroval. Dom skládal cihly nad sebe. Byly špatně uspořádané. Chris náhle řekl: "Můžeme jít je volný vzduch…" dom se lekl a upustil cihlu na Mattovu nohu. Ten zaklel. "Dobře…jdeme!"

Když vlezli do objektu a rozhlédli se. Ihned věděli, že to bude těžké hledání. Uspávací šipkou zlikvidovali dva hlídače a jednoho civilistu. Dom hledal v knize příjezdu. "Tady!" vykřikl a ukázal na dvě jména.

Matt vykopl dveře a vrazil do místnosti s Norou. Blonďák se nestačil otočit. Matt ho zlikvidoval šipkou. "Noro!" "Strýčku Matte!" objala ho. "Dany bude hned tady…snad…" zašeptal a držel ji.
Chris a Dom vyrazili dveře. John se na ně otočil. "Hele!" trefili ho do krku uspávací šipkou. John se sesunul. "Ha… Strýčku Dome! Strýčku Chrisi!" oba jsem objala. "Musíme jít!" rychle jsme šli chodbou.
Matt a Nora na nás čekali u rohu. "Tak a teď vypadneme!" utíkali jsme rychle k východu. Naštěstí tam nikdo nebyl.

Přelezli jsme plot. "Tak … jsem moc rad, že jste v pořádku…" Nora úplně zapomněla na svůj zlomený prst. Matt ji ho obvázal. "Jdeme!"

Dodatek:
MUSE a jejich skupina povstalců, 3.7.2009 ovládla vládu a donutila je zase ke starému světu. John našel Dany a mají spolu 3 děti. Erik spáchal sebevraždu. Nora si vzala Michaela a mají spolu první dítě. MUSE zase začalo vystupovat. Svět byl zase ten správný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama